Koherencja Serca

Techniki koherencji serca

Zacznij odczuwać harmonię i wewnętrzny spokój.

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której odczuwasz harmonię i wewnętrzny spokój niezależnie od zmian w otoczeniu, czy okoliczności. Działasz kreatywnie, zachowując równowagę, radząc sobie z każdym wyzwaniem.

Tworzysz zawsze z perspektywy serca i odnajdujesz rozwiązania, na jakie Twój umysł, by nie wpadł. Twoje relacje są pełne miłości, akceptacji i zrozumienia.

Jesteś w stanie, który wzmacnia Twoje zdrowie, a Twoje ciało jest odporne na wszelkie infekcje, choroby, czy przemęczenie.

Jesteś zadowolony, spełniony, podążasz swoją ścieżką, a Twoje intencje realizują się z lekkością. Żyjesz spełnionym życiem w nieustannym przepływie. Żyjesz w zgodzie ze swoim sercem.

Wprowadź praktykę koherencji serca!

Chcę Ci powiedzieć, że taka rzeczywistość jest możliwa do osiągnięcia i jest w zasięgu Twojej ręki. Możesz ją stworzyć, wprowadzając do swojego życia praktykę koherencję serca i zmienić całkowicie wszystkie wzorce, które powodują doświadczenie dysharmonii w różnych obszarach Twojego życia.

koherencja-serca-sylwia-patrzalek-img-01
Otwórz swoje serce

Co to jest koherencja serca?

Według Instytutu HeartMath koherencja serca to stan, w którym serce, umysł i emocje są energetycznie zestrojone i współpracują ze sobą. 

Jest to stan, który buduje naszą odporność. Nasza osobista energia jest gromadzona, a nie marnowana, pozostawiając więcej energii na manifestację intencji i spójnych rezultatów.

medytacje koherencji serca

W koherencji serca oddech skupiony jest na przestrzeni serca, co pomaga wyciszyć umysł i przenieść uwagę na poziom serca. Koherencja jest stanem wewnętrznej spójności na poziomie serca i mózgu. Pozostając w harmonii, serca odczuwasz spokój, wewnętrzną równowagę, wysoki poziom energii do działania oraz zadowolenie. Możesz nauczyć się koherencji serca, poprzez podtrzymywanie w sobie jak najczęściej pozytywnych emocji, co nie tylko przynosi osobiste korzyści tego stanu, ale również silnie i pozytywnie oddziaływuje na innych. Już w ciągu kilku minut podnosisz poziom swojej życiowej energii, a dzięki temu doświadczasz dużo pozytywnych zdarzeń i znacząco się zmienia Twoja komunikacja z ludźmi. W stan koherencji możesz wejść z otwartymi oczami, będąc poza domem czy w pracy.

Życie w harmonii

Możesz stworzyć ten stan harmonii na życzenie. Przebywając w koherentnym stanie prawdziwej radości, wdzięczności, empatii, zmienia się Twoje otoczenie, a Ty przyciągasz do siebie ludzi oraz zdarzenia o podobnej wibracji, oraz doświadczasz w życiu wiele korzystnych zbiegów okoliczności, szczęśliwych zdarzeń, synchroniczności, przyspieszenia i przyciągania.

Życie w szczęściu

Koherencja serca to przebadany naukowo sposób na życie w szczęściu i zdrowiu. Naukowcy z instytutu HeartMath zbadali, że serce wysyła więcej sygnałów do mózgu, niż mózg wysyła do serca. Serce ma bardzo silne pole elektromagnetyczne, około 60 razy większe niż mózgu i przenika każdą komórkę ciała. Natomiast wartość magnetyczna jest w przybliżeniu 5000 razy silniejsza niż pole magnetyczne mózgu. Pole magnetyczne serca sięga od metra do trzech wokół naszego ciała, wpływa na osoby i zwierzęta znajdujące się wokół nas. Sygnały wysyłane przez serce mają istotny wpływ na funkcjonowanie mózgu, procesy emocjonalne, jak również funkcje kognitywne, takie jak uwaga, percepcja, pamięć i rozwiązywanie problemów.

Życie w zdrowiu

Badania HeartMath wykazały, że bardziej uporządkowane i stabilne wzorce aktywności serca wysyłane do mózgu podczas pozytywnych stanów emocjonalnych, takich jak uznanie czy radość, nie tylko przynoszą korzyści dla całego ciała, ale również głęboko wpływają na sposób postrzegania, myślenia, odczuwania i działania. Zbadano również, że miłość, wdzięczność i przebaczenie wpływają na harmonijny rytm serca. Najszybciej stan koherencji wywołuje uczucie wdzięczności.

Opanuj stres i utrzymaj spokój

Koherencja serca - korzyści z jej praktykowania

koherencja-serca-sylwia-patrzalek-img-02

Czy jesteś gotowa na zmiany?

Tylko Ty masz moc, aby zmienić swoje życie, uwalniając negatywne, ograniczające Cię przekonania i tworząc własną wewnętrzną transformację.

Scroll to Top