blog-3-sylwia-patrzalek-img

Kreowanie swojego PRZYSZŁEGO JA – CZĘŚĆ 3. Dlaczego warto się zaangażować?

„Większość ludzi, którzy nie spełniają swoich marzeń, ponosi porażkę nie przez brak możliwości, a przez brak zaangażowania.”

Zig Ziglar

Liczy się to, że wszystko, co robisz, musi być filtrowane przez Twój jeden główny cel. Liczy się Twoje zaangażowanie. Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś w stanie zaangażować się w 100% w rezultaty, które chcesz osiągnąć, odpowiedź brzmi: TAK.

Jola naprawdę zaangażowała się w przygotowania do matury. To zaangażowanie zostało wyrażone w jednym pytaniu, które Jola zadawała sobie przed podjęciem każdej decyzji. Czy dzięki temu przygotuję się do matury? To pytanie ułatwiło jej dokładną ocenę każdej sytuacji, decyzji. Sprawiło, że zawsze była skupiona na swoim celu. Podejmując ważne decyzje, rozważając nowe okazje, zadawała sobie to pytanie. Jeśli odpowiedź była przecząca, nie robiła tego. Była zaangażowana w osiągnięcie celu.

„Zrezygnować z korepetycji?”, „Wyspać się czy nauczyć słówek?”. Dzięki temu zaangażowaniu osiągnęła rezultat, którego pragnęła. Zdała maturę. A czy Ty jesteś zaangażowana, czy tylko zainteresowana? A co to za różnica?- zapytasz pewnie. Jeśli jesteś zainteresowana, to wymyślasz ciągle wymówki, powody, które pomogą Ci wytłumaczyć, dlaczego nie możesz czegoś wykonać.
Jeśli jesteś zaangażowana, żadna z tych rzeczy nie ma miejsca. Po prostu robisz, co trzeba.

Zaangażuj się.

“Zaangażowanie to inaczej pokazanie, co jest. O tym, czy jesteś zaangażowany, świadczą Twoje rezultaty, a nie to, co mówisz. Wszyscy jesteśmy zaangażowani. Wszyscy osiągamy rezultaty. Rezultat to dowód zaangażowania”.

Jim Dethmer, Diana Chopmen, Koley Klemp

Joli rezultaty zależały od jej zaangażowania. Angażując się w osiągnięcie celu, Jola była zmuszona do szczerości wobec siebie i wszystkich dookoła. Ta szczerość wzmacniała jej przekonanie, że zaczynała robić postępy. A to z kolei zachęciło innych do okazywania jej wsparcia i zaoferowania pomocy- Joli syn przejął obowiązki domowe. Dzięki zaangażowaniu Jola łatwiej określiła swoją tożsamość, całkowicie poświęciła się temu, co robiła, dokładnie wiedziała jaki cel chce osiągnąć. Co zrodziło w niej poczucie sensu. Wcześniej jej życie ograniczało się do pracy, niekończących się obowiązków domowych i nieistotnych mniejszych celów. Bez tego jednego kluczowego celu jej nowa tożsamość stałaby się zagmatwana.

Zaangażowanie w jeden cel wymusza na Tobie doskonalenie się i przykład Joli świetnie to ilustruje. Zobowiązała się do zdania matury, dostania się na studia i do bycia psychologiem, co wymusiło na Joli ciągłe doskonalenie się. Twoje rezultaty mówią same za siebie. Jeśli się nie poprawiają, to czas się zastanowić jak bardzo jesteś zainteresowana albo zaangażowana. Skąd wiadomo, że naprawdę Ci zależy na poprawieniu wyników? Stąd, że uważnie planujesz i wykonujesz wszystko, co robisz. Nawet co do godziny. W ciągu roku Jola przeszła przemianę z właścicielki salonu fryzjerskiego w studentkę psychologii, która po drodze musiała zdać maturę w wieku 53 lat.

Uwierz a się wydarzy.

Rok wcześniej Jola nie miała żadnych dowodów na to, jaki efekt osiągnie. To, co się wydarzyło było tak niesamowite, że nie powinno było się wydarzyć. Ale Jola uwierzyła – i dlatego to się wydarzyło.

„Dobrze wiem, ile z siebie dałam”– odbierając świadectwo maturalne, odpowiedziała Jola. „Wiedziałam, ile pracy włożyłam w przygotowanie się do matury. Dlatego oczywiście spodziewałam się sukcesu.” – kontynuowała Jola.

Angażując się w osiągnięcie konkretnego celu, zwiększasz swoją wiarę. Napoleon Hill powiedział: „Zdefiniowany cel podparty absolutną wiarą jest formą mądrości, a mądrość w działaniu przynosi pozytywne wyniki.”

Jola nie ograniczała się w swojej wierze do tego, by powiedzieć: „Spróbuję” albo „ Zobaczmy, co się stanie”. Ale potrzebowała takiej wiary, by stwierdzić: „Tak, zdam maturę”, „Wiem, że tak się stanie”. “Dam radę”. Ten poziom zaangażowania wymuszał na Joli okazywanie większej pokory i powagi. Doprowadził do zrobienia rzeczy, których wcześniej nigdy by się nie podjęła.

Jeśli w coś wierzysz, to się wydarzy. Musisz całkowicie zaangażować się w wykreowanie swojego Przyszłego Ja. Musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy. To zaangażowanie poprowadzi Cię krętą i wyboistą ścieżką. Będziesz czasem podejmować trudne decyzje, słuchać głosu serca, a niekiedy postępować wbrew radom najbliższych, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej.

Kiedyś zaangażujesz się w stworzenie swojego Przyszłego Ja. Pytanie tylko brzmi: Czy będziesz całkowicie zaangażowana, czy tylko zainteresowana?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top