Podświadomość

podświadomość

Przeprogramuj swój mózg, aby zmienić negatywne nastawienie!

Wyobraź sobie, że zmienisz perspektywę z negatywnego nastawienia na pozytywne, że przestajesz krytykować siebie oraz wszystkich dookoła.

Wyciszasz silne emocje, uwalniasz się od bólu emocjonalnego oraz zwiększasz swoją odporność psychiczną.

Przezwyciężasz lęk, który towarzyszył Ci od lat, zaczynasz żyć tu i teraz, tworzysz swoje przyszłe JA.

Przestajesz odkładać pracę na później i staniesz się człowiekiem pewnym siebie i swoich umiejętności.

podświadomy umysł

Kiedy nauczysz się pracy ze swoim podświadomym umysłem, wejdziesz z nim w relację i zaczniesz skutecznie tworzyć swoje Przyszłe Ja. 

podswiadomosc-img-01-sylwia-patrzalek
zmień nastawienie

Co to jest podświadomość?

Jonathan Haidt, profesor psychologii społecznej z Uniwersytetu w Nowym Jorku w książce „Szczęście. Od mądrości starożytnych po koncepcje współczesne” proponuje własną koncepcję umysłu. Pisze: jestem jeźdźcem na grzbiecie słonia. Trzymam w dłoniach wodze i pociągam za nie, mogę nakłonić słonia, żeby skręcił, zatrzymał się albo ruszył z miejsca. Mogę kierować biegiem wypadków pod warunkiem, że słoń nie ma własnych pragnień ani zachcianek. Kiedy jednak słoń naprawdę czegoś chce, nie mam przy nim żadnych szans.

Każda z nas ma w sobie małego jeźdźca i wielkiego słonia. Która część naszego umysłu to słoń, a co jest jeźdźcem? W jakich sytuacjach zdarza się jeźdźcowi stracić kontrolę nad słoniem? Jak nakłonić jeźdźca i słonia do lepszej współpracy?

Możesz zmienić swój stan emocjonalny, ale nie da się tego zrobić samą siłą woli. Trzeba zrobić coś, co zmieni Twój repertuar dostępnych myśli. 

Ujarzmienie słonia

W pracy z podświadomością świetnie sprawdzają się medytacja i terapia poznawcza -„terapia wiedzy”. Medytacja ma na celu zmianę autonomicznych procesów myślowych - ujarzmienia słonia. Dowodem tego jest wyzbycie się wszelkich doczesnych przywiązań. Według Buddy przywiązania przypominają grę w ruletkę, w której ktoś inny kręci kołem, a gra jest ustawiona w taki sposób, że im dłużej grasz, tym większe ponosisz straty. Jest tylko jeden sposób, aby wygrać - trzeba odejść od stołu. Aby to zrobić i zapanować nad reakcjami na zmienne koleje losu należy wprowadzić medytację, aby ujarzmić własny umysł. Budda odkrył, że medytacja ujarzmia i poskramia słonia. A praktykowana codziennie, przez kilka miesięcy, może zmniejszyć częstotliwość doświadczania negatywnych, pełnych lęku, natrętnych myśli i poprawić Twój stan emocjonalny.

pokonaj naegatywne myśli

Negatywne myśli wzbudzają negatywne uczucia, które jeszcze bardziej zniekształcają procesy myślenia. Aaron Beck, psychiatra z Uniwersytetu Pensylwanii uważał, iż trzeba analizować wzory zniekształconych procesów myślowych, rozpoznawać i podważać te myśli. Można przerwać to błędne koło, zmieniając negatywne myśli. Terapia poznawcza polega na wychwytywaniu takich myśli, zapisywaniu ich, nazywaniu tkwiących u ich podłoża zniekształceń poznawczych, aż wreszcie znajdowania innych, bardziej wspierających sposobów myślenia. Skuteczność tej terapii jest sprawdzona, gdyż uczy jeźdźca, jak powinien szkolić słonia, zamiast chodzić z nim w otwarte spory. A codzienne, praktyczne ćwiczenia pozwalają najskuteczniej szkolić słonia.

transformacja podświadomości

Po każdym przeformułowaniu i pomyślnie wykonanym zadaniu doświadczysz poczucia ulgi lub przyjemności - jako mała forma nagrody. To jak smakołyk podany słoniowi jako pozytywne wzmocnienie - nagroda za nowe zachowanie. Poprzez stopniowe kształtowanie własnych reakcji możesz zmienić swoje automatyczne myśli, a co za tym idzie także swoje emocjonalne wzorce. Skutki terapii poznawczej utrzymują się długo, ponieważ w trakcie programu słoń został wyszkolony od nowa. Budda miał rację - to, czego potrzebujesz to metoda poskromienia słonia- stopniowego przemodelowania swojego umysłu.

Przeprogramuj swój umysł

Negatywne nastawienie zdecydowanie wpływa na Twoje życie. Jak je przezwyciężyć? Pierwszy krok polega na tym, by zatrzymać się i dostrzec jedną pozytywną informację, którą mogłaś pominąć. Co zadziwiające, nie musisz nawet wierzyć w tę wyłuskaną informację, by Ci pomogła. Już zakwestionowanie automatycznego procesu pomoże zmienić zespół obwodów neuronalnych w Twoim mózgu i pozwoli Ci postrzegać rzeczywistość w bardziej zrównoważony, realistyczny sposób.

zapanuj nad umysłem

Podświadomość- korzyści z pracy z umysłem

podswiadomosc-img-sylwia-patrzalek (1)

Czy jesteś gotowa na zmiany?

Tylko Ty masz moc, aby zmienić swoje życie, uwalniając negatywne, ograniczające Cię przekonania i tworząc własną wewnętrzną transformację.

Scroll to Top